Opis

Intertherm 751CSA to dwuskładnikowa grubopowłokowa termoodporna farba aplikowana „na zimno”. Jej formuła oparta jest na technologii nieorganicznych kopolimerów modyfikowanych tytanem; ponadto produkt jest pigmentowany metalicznymi płatkami aluminium.

Jest to innowacyjny produkt wysokiej klasy, który można nanosić przy pomocy standardowego sprzętu aplikacyjnego. Proces utwardzania zachodzi w temperaturze otoczenia. Gwarantuje ochronę antykorozyjną zarówno w warunkach atmosferycznych, jak i pod korozją termiczną w warunkach cyklicznych zmian temperatury od -196°C do 400°C bez konieczności dodatkowego utwardzania w wysokiej temperaturze przed oddaniem do użytku.

Zakres stosowania

Intertherm 751CSA to produkt, który stanowi barierę antykorozyjną do ochrony konstrukcji stalowych pod izolacją na obszarach poddawanych cyklicznym zmianom temperatur w warunkach mokrych i suchych.

Standardowo nanoszony bezpośrednio na metal, jako jedno- lub dwuwarstwowy system, Intertherm 751CSA jest szczególnie skuteczny w przypadku renowacji, gdy stosuje się go do zminimalizowania efektu korozji pod izolacją (CUI).

Wykazuje doskonałą odporność na szok termiczny występujący przy cyklicznych zmianach temperatur i gwarantuje skuteczną ochronę stali w warunkach tego typu zmian.

Odpowiedni do zastosowania na gorących powierzchniach funkcjonujących w temperaturach do 150°C.

Może być stosowany w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, morskim i energetycznym, zwłaszcza w rafineriach i na kolumnach procesowych, na rurociągach, kominach, zbiornikach, układach wydechowych, piecach, zewnętrznych powierzchniach reaktorów, instalacjach elektrycznych, spustach i innych strukturach. Jeden system powłok jest odpowiedni dla dużej liczby izolowanych i nieizolowanych konstrukcji, dzięki czemu aplikacja jest mniej skomplikowana i prostszy staje się przebieg prac renowacyjnych.

Rozcieńczalnik

GTA 007