Opis

Interthane 3230 to rodzina dwuskładnikowych, szybkoschnących gruntoemalii poliuretanowych o różnych stopniach połysku. Charakteryzuje się niską zawartością LZO. Dzięki pigmentowaniu fosforanem cynku wyróżnia się doskonałą odpornością korozyjną przy zachowaniu trwałej i estetycznej powłoki nawierzchniowej.

Zakres stosowania

Produkty Interthane 3230 są przeznaczone do zastosowania w roli jednowarstwowej lub dwuwarstwowej gruntoemalii do zabezpieczania maszyn górniczych, rolniczych, samochodów i pojazdów transportowych, podnośników i dźwigów, pomp, zaworów, przekładni, małych części silników i maszyn.

Ze względu na krótki czas schnięcia są szczególnie odpowiednie do wykorzystania w warunkach przyspieszonych procedur transportowych, pozwalają bowiem zwiększyć przepustowość linii produkcyjnej. Utwardzanie odbywa się już w temperaturze 40°C i niższych, co zmniejsza zużycie energii w porównaniu z tradycyjnymi emaliami alkidowymi.

Produkty te charakteryzują się dobrą przyczepnością na odpowiednio przygotowanej stali, stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Nie zawierają chromianów ołowiu, długo utrzymują kolor i połysk, mogą być aplikowane jako systemy jedno- lub dwuwarstwowe.

Produkt ten występuje w 4 wersjach o różnych stopniach połyskowości:
Interthane 3230HG (bardzo wysoki połysk)
Interthane 3230G (wysoki połysk)
Interthane 3230SG (półpołysk)
Interthane 3230M (mat)

Rozcieńczalnik

GTA 713